Świąteczny czas | Katarzyna Kowalicka

 Cześć!

Mamy połowę grudnia co oznacza, że Święta sa już naprawdę blisko! Kto wyczekuje niecierpliwe tego czasu, radośnie planując te ostatnie dni?

Ja w tym roku wyjątkowo, jak na mnie, zadbałam o prezenty, choinkę którą ubrałam i kilka okołoświątecznych rzeczy i na początku grudnia śmiało mogłam powiedzieć "Święta nadchodźcie" :)

Ale kilka najprzyjemniejszych drobiazgów jak tworzenie kartek, ozdabianie domu czy przygotowywanie potraw zostawiłam sobie na tej późniejszy czas. I dziś chcę Wam pokazać kilka prac w klimacie nadchodzących Świąt.
Pierwsza z nich to kartka w tradycyjnych kolorach świątecznych, która składa się z odbitek stempli - dokładnie 3. A nie wygląda prawda? :)
Stempel gałązki ostrokrzewu z zestawu Joy odbiłam tak by stworzyć małe wianuszki, które pokolorowałam markerami alkoholowymi, wycięłam i ułożyłam z nich wieniec. Uzupełniłam kompozycję pojedynczymi odbitkami ostrokrzewu i czerwonych kuleczek na gałązkach. 
Polecam taką zabawę bo jak widzicie - jeden stempelek mały a taka frajda i ile możliwości.Gwiazda w monochromatycznym stylu to również kartka w niecodziennym kolorze jak na świąteczne dekoracje ale bardzo chciałam by właśnie taka lekka kompozycja też się znalazła wśród tych wszystkich barwnych akcentów.
Tutaj też zagościł stempel, tym razem śnieżynki oraz napis wycięty z karty do journalingu.

Chciałam również pokazać Wam jak w bardzo prosty i szybki sposób ozdobić opakowanie na prezent
w postaci gotówki lub karty upominkowej. Do oklejenia całości wystarczyły mi 2 karty do journalingu - tak, tylko 2 :) i ozdobiony mamy wierzch i wnętrze opakowania - proste prawda? Dodałam tylko chipboard oraz gwiazdkę brokatową i gotowe.

Ostatnia moja propozycja na dziś to kartka w kształcie rękawiczki - lubię robić kartki w innych niż kwadrat czy prostokąt kształtach i choć mogę się wydawać bardziej skomplikowane to wcale takie nie są :)
Tym razem użyłam bazy w kolorze kraft więc i również dodatki dobrałam w tym stylu a papiery
z kolekcji Winter Fun świetnie połączyły się z nimi. 

A Wy lubicie tradycyjne kształty kartek czy zdarza Wam się tworzyć coś w mniej oczywistych kształtach.
No i jak Wasze przygotowania do Świąt? Dzieje się? :)

Dajcie znać co robicie, sami czy z dziećmi, co pieczecie i czy wyczekujecie tak samo na śnieg jak ja.

Bądźcie zdrowi!
Ściskam
Kaha
W swoich pracach wykorzystałam:2 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.