Zespół projektowy / CREATIVE TEAM

15:40 0 Comments

AGATA ARASZKIEWICZ - Bligu 

http://bligu.blogspot.comMAGDALENA GŁOGOWSKA
https://sioodemka.blogspot.com
MAŁGOSIA MOTYKA - Mosia  

http://scrap-pracownia.blogspot.com
ANNA KOMENDA - Moriony
http://skrapowisko-proznosci.blogspot.com/

KAROLA WITCZAK
http://karolakraftuje.blogspot.com

AGNIESZKA DAMSKA- AgnieszkaD

Nazywam się Agnieszka Damska, w sieci jako AgnieszkaD. Mieszkam w Warszawie z mężem, dwójką dzieci i stadkiem zwierząt domowych. Scrapuję od kilku lat, a zaczęło się jak to często bywa od papierowych zabaw z dziećmi i tworzenia kartek dla najbliższych. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, scrapowanie stało się moją pasją, uwielbiam zamykać chwile z naszego życia na scrapach i w albumach. Ostatnio szczególnie dużo uwagi poświęcam na dokumentowanie wspomnień w formie albumu Project Life. Staram się tworzyć jasne, optymistyczne i pełne kolorów prace, a moja rodzina jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji i głównym tematem moich projektów.

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga, możecie mnie również znaleźć na Facebooku, Pintereście i Instagramie.
MAGDALENA WISIOREK - Papierowy Pokój


Cześć. Mam na imię Magda, moje miejsce w sieci to Papierowy Pokój (papierowy-pokoj.blogspot.com). Jestem osobą, która w życiu szuka kreatywnych wyzwań. Lubię dekorować, zmieniać, skupiam się na detalach, świadczących o wyjątkowości pracy i "tym czymś", na co sama w codzienności zwracam uwagę. Moją miłością od zawsze są stemple. Tak, stemple :) Dlatego tutaj się znalazłam. Czekam z niecierpliwością na to, co dalej.

Hi everyone. My name’s Magda and the ‘Paper Room’ is my place in the network (papierowy-pokoj.blogspot.com). I’m the person who always seeks for creative calls in everyday’s life. I like decorating, changing the substance and I also pay attention to the details. I love stamps so much and yes – that’s the reason I’m here right now! :) I look forward to the new challenges. 
STEPHANIE BERGER - Germany


Hi, my name is Stephanie and i am paper- and photoaddicted.
Everywhere i go i take the camera with me - always looking for a great story to tell or a good picture that shows all the adventures we have.
So there is always enough stuff to scrap about ;-)
I live in Dortmund/Germany together with my lovely husband - he is my photomodel.
I am a scrapbooker for about 11 years now - and it never gets boring.

Greetings Stephanie
SANNA LIPPERT - AustriaHi, my name is Sanna. I live in Lower Austria, right next to the Vienna city border together with my husband and our teenage boys. I have had a weak spot for crafting ever since I was very little. I used to draw, craft, knit, weave and decorate photo albums, but it was first around 2005 that I discovered the scrapbooking community. I have been hooked into paper crafts since then on a deeper level and have enjoyed every minute of it. I like to create cards, layouts, ATC´s, tags, canvases, home decor pieces and art journal pages. Also altered projects are part of my passion. I like texture, stamping, stencils and mixing techniques, tools and media on my work. Colors are also close to my heart and I am really happy to have found a like-minded community of people to interact, create with and get inspired by or inspire. I´m very excited to be part of the Studio Forty creative team!


LISA BORBELY - SwedenHi, I´m Lisa from Sweden. I have been scrapbooking for 17 years and blogging for 13. I like to do both crafts and memory keeping projects and especially Project Life.

my name: Lisa
i live: on a small island in sweden

i am: 37, a mom to a teenaged girl and a kindergarden teacher
i am also: a passionated photographer and scrapbooker
i collect: stones, angels and memories
i eat: almost anything, but i love chocolate!
i read: lots of blogs and facebook updates, but also crimal novels
i love: my little family, rainbows, old photos, flea markets and heart shaped things
these are always with me: my glasses, rings and the scar after my nearly fatal c-section

my blog includes my everyday life and my crafty adventures!

You can find me:

Facebook: https://www.facebook.com/craftsandmemorykeeping/
My Blog: http://craftsandmemorykeeping.blogspot.se/
Instagram: https://www.instagram.com/lisaborbely/
0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie mi miło.