Full of colours pop up box I Papierowy Skrawek

Cześć! 
Moja dzisiejsza inspiracja to niezwykle kolorowy pop up box, który ma za zadanie przyciągnąć do nas wiosnę, bo z wielkim utęsknieniem czekam na takie właśnie kolory za oknem. Forma pop up boxa cieszy się dużym zainteresowaniem, bo przecież to całkiem coś innego niż tradycyjna kartka. Jest prosty do zrobienia, ale najważniejsze jest to zaskoczenie na twarzy, gdy osoba obdarowana otwiera takiego boxa po raz pierwszy!
 
Wręczenie pop up boxa nie wymaga koperty lub pudełka. Ja najczęściej takiego boxa składam tak jak widzicie na poniższym zdjęciu i obwiązuję go wstążką. 

Do tej pory wszystkie moje pop up boxy były kwadratowe, ale już mnie kusi zrobienie boxa w innej formie. Tymczasem, przygotowałam dla Was plan, na którym możecie sprawdzić wymiary, gdzie zrobić zgięcie lub odciąć zbędny kawałek. Pewnie można kupić takiego boxa już wyciętego, ale ja robię bazę sama, ponieważ nie jest to skomplikowane, a w kwestii materiałów potrzebujecie jedynie nieco grubszego papieru- ja używam papieru wizytówkowego. 

Przed sklejeniem bazy, obklejam wszystkie ścianki papierami w dwóch kolorach. W tym boxie wykorzystałam papiery z kolekcji Everyday Story: Feeling Good i Creative Ideas. Na frontowych ściankach umieściłam ozdobne falbanki wycięte dziurkaczem.

Teraz czas na najbardziej kreatywną część pracy, czyli projektowanie środka boxa. Tym razem wewnątrz udało mi się zmieścić cztery "półeczki", do których doklejałam kolejne elementy. Układam je nieco po skosie, tak aby patrząc na boxa z przodu można było zobaczyć fragmenty wszystkich elementów. Półeczki wklejam w środku dość nisko, żeby nie było ich widać z zewnątrz, a na kilku z nich nakleiłam falbanki, które ładnie wypełniły wolne przestrzenie.

Box zawiera siedem różnych elementów: stempli, gotowych die-cutsów lub wyciętych przeze mnie kształtów. Stemple dzbankówsłoiczków pochodzą z kolekcji Herbarium . W tych samych zestawach znajdziecie stemple różnych roślinek. Całość uzupełniłam kilkoma die-cutsami z kolekcji Everyday Story

Na ściance frontowej dodałam jeszcze kokardkę zrobioną z białego grubszego sznureczka, który następnie przykleiłam do ścianki, aby nie przemieszczał się przy zamykaniu i otwieraniu boxa. 

W tym momencie box stoi na parapecie okiennym i cieszy moje oko, bo pięknie komponuje się z zielenią, którą mam za oknem. A skoro wiosna tuż tuż, to może skusicie się na zrobienie takiego kolorowego i optymistycznego boxa?
 
Pozdrawiam i do następnego razu!

 

0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.