Flowery spring cards I Papierowy Skrawek

 Cześć!
Moja przygoda ze scrapbookingiem rozpoczęła się od tworzenia kartek i choć po drodze moje serce skradły travellersy, to jednak bardzo lubię wracać do kartek. Jeszcze do niedawna miałam mnóstwo kolekcji papierów, a każda z nich była przeznaczona na konkretną okazję. Z biegiem czasu zaczęłam jednak wykorzystywać jakąś kolekcję do stworzenia różnych form scrapowych na różne okazje. Dziś chcę Wam pokazać jak stworzyć kolorowe i wiosenne kartki łącząc jesienną kolekcję Herbarium  z elementami z kolekcji Everyday Story

 
Roślinny bukiet na pierwszej kartce powstał z połączenia kilku różnych elementów. Na pierwszym planie umieściłam wyciętą doniczkę z zieloną rośliną (Everyday Story), a tłem do niej jest tekturkowy liść monstery z jednej z poprzednich kolekcji od S40.
 
Jako wielka miłośniczka ciętych kwiatów, musiałam dołożyć jeszcze wazonik (Herbarium) pokolorowany markerami alkoholowymi, a w jego środku umieściłam fragment jednego z die cutsów (Everyday Story). Tło uzupełniłam czarną odbitką stempelka polnej roślinki (Herbarium).

 
Cały bukiet stoi na "półeczce" z powycinanych elementów i odbitki stempla, a wszystko to w różnych kolorach i kształtach.

 
Kolejna kartka ma dużo bardziej stonowane kolory, a więc mamy tu dużo odcieni zieleni w połączeniu z brązem i beżem. 

 
Głównymi elementami są pokolorowane odbitki wazonów z kolekcji Herbarium. W jednym z nich umieściłam embossowaną na gorąco odbitkę polnej roślinki (Herbarium), a w drugim mamy tekturkę (Herbarium), którą pomalowałam zielonym markerem. 

 
Kompozycję wyciągnęłam w dół poprzez dodanie wyciętej doniczki (Everyday Story), a tekturkowa naklejka z napisem Nature Moments (Herbarium) idealnie tu pasuje i treścią, i kolorem. Idealna kartka dla miłośniczki stylu eko. 

 
Na trzeciej kartce widzimy ponownie embossowanie na gorąco, ale tym razem użyłam go do stworzenia tła, które jednocześnie posłużyło jako napis (Everyday Story). 

 
Kompozycja kwiatowo-roślinna po lewej stronie kartki powstała z wielu różnych elementów. Jej tworzenie zaczęłam od pokolorowanych odbitek stempli- dzbanka (Herbarium) i kwiatka, a dopiero potem dokładałam kolejne elementy: tekturkę (Herbarium), powycinane elementy (Herbarium i Everyday Story) i niezawodne dotsy (Everyday Story).

 
Mam nadzieję, że moje pomysły przekonały Was, że jesienna kolekcja nie musi czekać na kolejny sezon, wręcz przeciwnie, można z niej korzystać cały rok, dodając do niej odpowiednie kolory i wzbogacając ją innymi kolekcjami. 
 
 
Do następnego razu!
Papierowy Skrawek 

 

 

0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.