Małe wspomnienia | Katarzyna Kowalicka

16:00 0 Comments

Cześć!

Wiem, że pogoda nie jest typowo majowa i nie rozpieszcza nas ale ja się nie poddaję aurze i staram się poczuć wiosnę!

Kupuję i sadzę kwiaty, zaopatruję się w ogórki małosolne i rzodkiewki oraz cebulę dymkę - to dla mnie jednoznaczne skojarzenie, że mamy wiosnę :) 
Wiem, że może Wam wiosna kojarzy się zgoła inaczej ale ja jestem osobą, która ze słodyczy najbardziej lubi śledzie więc wiecie :)


Jak co roku wiosną tak i teraz udało mi się zrobić krótki wypad wiosenny nad morze, taki naprawdę krótki ale bardzo potrzebny by choć trochę złapać dystansu do dnia codziennego.
Jako, że wypad krótki to i zdjęć niewiele więc postanowiłam utrwalić wspomnienia w albumie harmonijce - okazał się odpowiedni na taką krótką historię.
Tym razem jednak postanowiłam nie oklejać całkowicie stron ale pobawić się tworzeniem w inny sposób. Na czarnej bazie wyembossowałam na gorąco odbitkę stempla i bardzo mi się ten efekt spodobał. Zresztą embossing będzie się przewijał przez cały album w różnej formie. Dodałam także odbitki w kolorze białym co też stało się dodatkowym elementem dekoracyjnym.
Tutaj możecie zobaczyć embossing na kalce i na papierze scrapowym. Obie wersje bardzo mi się podobają - kalka nadaje lekkości a czarny puder do embossingu nadał wyrazistości i tworzy fajny akcent na zdjęciu. Po wyembossowaniu wycięłam elementy i mam gotowe ozdoby.
Nie przejmujcie się gdy wyjdzie Wam niedokładna odbitka czy embossing - ja nie wyrzucam takich elementów tylko stosuję je w tych miejscach kompozycji gdzie nie są całkowicie widoczne. Czyli na przykład wchodzą pod zdjęcie czy inny element dekoracyjny. Tym sposobem je wykorzystamy i nie zmarnujemy :)Stemple z napisami oraz naklejki bardzo mi ułatwiły pracę nad albumem - stały się elementami dekoracyjnymi ale także opisem sytuacji, miejsc czy zdarzeń. Mam nadzieję, że spróbujecie też pobawić się w ten sposób przy tworzeniu swoich prac - sprawdźcie jaki efekt da biały czy kolorowy tusz na czarnym czy ciemnym papierze, jak wyjdzie embossing na białym a jak na ciemnym papierze czy kalce.
Poeksperymentujcie, bawcie się i kolekcjonujcie wspomnienia.

Uściski!
Kaha


W swojej pracy wykorzystałam:0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.