Everyday story- notebook spreads I Papierowy Skrawek

Cześć! 
Zapraszam Was dzisiaj do obejrzenia moich pierwszych wpisów w notesie z kolekcją Everyday story  Mój wybór padł na notes z okładką z obramowaniem w postaci zielonych liści i innych roślinek. Chyba tęsknię już za wiosną. Podobną kolorystykę zastosowałam w moich wpisach. Sami zobaczcie:

 
Nie jestem zwolenniczką pisania tekstów w notesie- najczęściej nie podoba mi się moje pismo i dlatego zaczęłam uczyć się kaligrafii, aby popracować nad jego jakością i móc dodawać ciekawe elementy do wpisów. W międzyczasie, korzystam ze stempli, z których w różny sposób można skomponować tematyczne hasła, a jeśli do tego wytniecie napis dookoła jego obrysu, to powstanie Wam naklejka, którą z powodzeniem można połączyć w hasło z naklejką z zestawu. Tak właśnie zrobiłam z napisem "love".

Często stempluję napis bezpośrednio na kartce. I tu nieocenionym kolorem tuszu jest czarny- po prostu taki napis będzie zawsze widoczny. Z drugiej strony, jeśli nie chcecie uzyskać zbyt mocnego kontrastu, to sięgnijcie po tusz kolorowy, tak jak na zdjęciu poniżej.

Stemple mogą też Wam posłużyć do stworzenia własnych die-cutsów. Wystarczy odbić stempel,a następnie wyciąć taki kształt, jaki pasuje Wam do pracy. W moich wpisach znajdziecie takie elementy w kształtach kół. Na jednym z nich połączyłam napisy z różną czcionką. 
Jakiś czas temu odkryłam biały tusz do stemplowania i stałam się jego wielką fanką. Idealny do stemplowania na ciemnych powierzchniach, takich jak papier kraftowy. Czasem tylko poprawiam odbitkę białym, żelowym długopisem.
Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje patenty. Są proste i nie wymagają wielkiego nakładu pracy, a jednak  nadają wpisom ciekawe wykończenie. 

Materiały:  stemple zestaw 158 / stemple zestaw 159 / stemple zestaw 161/ die-cutsy / papiery-bloczek / notes 

Pozdrawiam! I do następnego razu! 


 2 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.