Wiosennie optymistycznie | Elżbieta Nytko

Witam Was serdecznie!

Za oknem mamy prawdziwie piękną wiosnę. Chciałoby się pójść na długi spacer, prawda? Poczuć na twarzy ciepło słońca, pooglądać budzącą się po zimie zieleń. Mi się marzą długie, rodzinne wycieczki. Na sklepowych półkach od kilka dni jest nowa kolekcja - "SO ROMANTIC". Jest pełna wiosny i kolorów nieba. Postanowiłam stworzyć z niej wiosenne, optymistyczne projekty.Jak tylko zobaczyłam stemple i karty do PL to wiedziałam, że to idealny materiał do shadowboxa. Delikatne błękity, pastelowe róże i słoneczny żółty pięknie się ze sobą komponują w tle.


Główną rolę grają oczywiście stemple. Dla zachowania przestrzennego charakteru całości odbitki przykleiłam na kosteczki piankowe. Fragmenty balona również powtórzyłam, by sprawiał wrażenie trójwymiarowego.


W okienkach shadowboxa wykorzystałam stemple oraz grafiki znajdujące się na arkuszu 06 i na papierach TN. Ta sama grafika ale w różnym rozmiarze daje moim zdaniem ciekawy efekt wizualny. 

 Do dekoracji wykorzystałam również przezroczyste naklejki. Lubię ich używać do urozmaicenia tła lub zdjęć w travelersach. Często myśl o jakimś elemencie przychodzi mi do głowy już na sam koniec pracy. Tak było np. z latawcem.  Gdy miałam już gotowy cały shadowbox to stwierdziłam, że brak mi jakiegoś elementu. Na stemple było już za późno, a naklejkę można zawsze delikatnie dodać.Wiosna nieodmiennie kojarzy nam się  z kwiatami, prawda? "SO ROMANTIC" jest pod tym względem kwintesencją wiosny. Są w niej i stemple i papiery kwiatowe. Połączyłam je z pięknym wierszem i zdjęciem tulipanów.Bardzo chciałam stworzyć przestrzenną kompozycję, ale jak to zrobić w travelersie, żeby nie utrudniło to potem jego przechowywania? Z arkusza 01 wycięłam kwiaty i celowo niedokładnie je przykleiłam, żeby końcówki unosiły się nad papierem. Karty travelersa pomalowałam farbami i ostemplowałam.Taki mały zabieg, a tyle daje prawda? Od razu cała praca, mimo że płaska, zrobiła się wyrazistsza i nabrała optycznej przestrzenności.

A jak u Was z wiosennym tworzeniem? Przed nami Święta Wielkanocne, czas spędzony z bliskimi w zaciszu domowym. Może to dobry moment by przywołać wiosnę także na naszych biurkach?

Pozdrawiam serdecznie!
Ela


W pracy użyłam:

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/SO-ROMANTIC-zestaw-6-papierow-30%2C5x30%2C5cm-paper-set-of-6-/1006

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Floral-frames-stamp-set109/1015

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/La-Belle-Vie-stamp-set108-/1014

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Sending-love-stamp-set110/1016

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Nasz-czas-transparent-stickers-polskie/1022

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/SO-ROMANTIC-Notebook-edition-zestaw-12-papierow-10x21-cm-paper-set-of-12/1007

0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.