Zimowe opowiastki | Scrapczak

09:00 0 Comments

Aj, brakuje mi takiej prawdziwej zimy, którą pamiętam z dzieciństwa. Pełnej skrzących się płatków śniegu, minusowych temperatur i zimnego nosa :) Kojarzą mi się z uśmiechem, ciepłym kocem i wygłupami. Wszystko to zawarłam w swoich nowych inspiracjach - layoucie, kartce oraz karcie do grudniowego albumu. Wszystkie powstały z kolekcji Winter Fun.

Zacznę od layoutu. Akwarelowe tło powstało bardzo dawno temu za pomocą moich ulubionych, brokatowych gelatosów. Zrobiłam nimi regularnie rozłożone kule, które jedynie rozmyłam wodą. Teraz ozdobiłam je stemplowanymi płatkami śniegu i gałązkami w odpowiednich kolorach. Wybrałam kilka zdjęć z grudnia sprzed dwóch lat, kiedy to mój synek widział pierwszy i ostatni śnieg w swoim życiu. Dodałam kilka płatków śniegu z wykrojnika, naklejek oraz cekinów. I gotowe :) Gdy mam sporo zdjęć do umieszczenia na jednej stronie, nie wymyślam fajerwerek na tło, bo działoby się zdecydowanie zbyt wiele.Karta do grudniowego albumu to skrawek mojej/naszej codzienności z ubiegłego roku. Zawiera jedno wydrukowane zdjęcie oraz miejsce na dwa kolejne schowane za klapką z tagiem. Konstrukcja jest gotowa do wklejenia do albumu :) Pasowałaby też do mojego tegorocznego grudniownika, który robiliśmy razem na live.


Ostatnia przygotowana przeze mnie praca to świąteczna kartka. Kto mnie zna, ten wie, jak bardzo celebruję pielęgnowanie wspomnień. Że moje prace służą ich upamiętnianiu i wzmocnieniu. Pomyślałam, że fajnie byłoby w tym trudnym czasie, w którym nasze możliwości spotykania się są mocno ograniczone, podarować bliskim kartkę ze zdjęciem naszej rodzinki. Najpierw myślałam, że wyciętą gwiazdę zamknę i zrobię z niej shaker, ale zdjęcie wygrało wyliczankę. I tak powstała taka oto karteczka :) Nie to, że nie lubię shakerów ;)A jak Wasze zimowe/świąteczne prace? 

Do przygotowania prac użyłam:

Pozdrawiam Was! Scrapczak
0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.