December Daily 2020 | Katarzyna Kowalicka

 Cześć!


Chciałoby się zaśpiewać "coraz bliżej święta" ale to jeszcze chwila :) 

Druga połowa listopada to odpowiedni czas na przygotowanie December Daily/Grudniownika czyli albumu lub innej formy w której możemy uwiecznić przygotowania do świątecznego czasu.
Bo przecież w tym czasie się dzieje wiele magicznych rzeczy wartych uwiecznienia - przychodzi Mikołaj, pierniki się pieką, ubieramy choinkę, przystrajamy nasz dom, z kuchni unoszą się przepyszne zapachy... i właśnie są to okazje by zatrzymać je chwilę dłużej, by spisać przepis na niebiańskie pierniki, zrobić listę zakupów a także napisać list do Świętego Mikołaja a wszystko to uchwycić na zdjęciach :)


Ja się przygotowałam w tym roku by żadne ze wspomnień mi nie uleciało :)
Przygotowała swój December Daily z KITu December Memories w formie Diary Cards. Ta forma pozwala na przeglądanie naszych zapisków na oddzielnych kartach a wszystko razem jest zebrane
w pudełku.W zestawie December Memories, stworzonym właśnie na potrzeby takich prac, znajduje się pad papierów Winter Fun, który współgra z kolekcją Nordica a także z zeszłoroczną Joyfull a także naklejki kolorowe, na transparentnym tle, karty do journalingu a także zestaw dodatków takich jak enamel dots, cekiny i elementy papierowe do dekoracji.
Jak sami widzicie niczego nie brakuje - wystarczy chwila czasu i można tworzyć do woli :)

Bardzo podoba mi się efekt embossingu na gorąco więc użyłam go w swojej pracy. Tym razem wykonałam go na kalce używając stempla z kolekcji Nordica a także wyembossowałam tekturkowy napis.
Wiele elementów na moich kartach pochodzi z kart do journalingu. Można je wykorzystać nie tylko
w projektach project life ale także na kartkach, w albumach i każdej innej pracy scrapowej.
Zawierają wiele słów, motywów i ilustracji a przy tym są stosunkowo niewielkie więc bardzo łatwo
z nich korzystać.
Forma December Daily jak widzicie może być dowolna - taka jaką podpowiadam Wam wyobraźnia - a mają już gotowy KIT nie musicie wyszukiwać dodatków, zastanawiać się czy jedno pasuje do drugiego bo został tak zaprojektowany by siadać i tworzyć :)
Za to uwielbiam takie rozwiązania!
Mam nadzieję, że taka forma przypadnie Wam do gustu ale również stanie się inspiracją dla Waszych prac - szkoda by tak dobry czas świątecznych przygotowań uleciał zbyt szybko :)

Bądźcie zdrowi.

Ściskam!
Kaha

 


W swojej pracy wykorzystałam
0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.