Cozy Time & Nordica | Layouty od Scrapczak

 Cześć! 

Miło mi przywitać się z Wami w mojej pierwszej inspiracji na blogu Studio Forty. Przygotowałam dla Was dwa layouty z nowych kolekcji Cozy Time oraz Nordica. 

Jako że dopiero niedawno wróciłam ze swojego wakacyjnego urlopu, mam jeszcze w głowie i przed oczami słoneczne dnie i letnie wieczory. Przeniesienie w jesienne klimaty, jakimi zaraża Cozy Time nie było jednak trudne, biorąc pod uwagę naszą strefę klimatyczną ;) 

Przygotowując layout zawsze zaczynam od zdjeć i skojarzeń z nimi związanych. W przypadku pierwszego layoutu chciałam podkreślić wspólne chwile, jakie pewnego jesiennego wieczora spędzaliśmy wspólnie z moim synkiem. Nie przepada on za niektórymi filtrami, z jakich użyciem robiłam mu zdjęcia. Szczególną wątpliwość poczuł do okularów stąd jego mina. 

Na scrapie umieściłam sporo elementów powycinanych z arkuszy papierów bazowych kolekcji, szczególnie z arkusza Dream Big i Happy Place. Napisy wycięłam z kart do project live.

Nie zabrakło stempli. Odgrywają ważną rolę na LO i stanowią dopełnienie całej historii. Cześć stempli odcisnęłam na papierze akwarelowym i pomalowałam distressami. Część (napisy) odbiłam bezpośrednio na papierze bazowym. 

Drugi layout to uchwycenie zimowej aury podczas pobytu nad Bałtykiem. Każdy, kto odwiedził polskie morze wie, że potrafi tam być bardzo zimno o każdej porze roku ;) Nas też zastała tam zima, stąd właśnie te wspomnienia w towarzystwie stempli z kolekcji Nordica. 

Część z nich pojawia się na akwarelowym tle, a część wcześniej odbiłam na białym arkuszu i wycięłam. 

Szczególnie urzekły mnie te stemple zwierzaczki, które umieściłam u podstawy zdjęcia. Nie uważacie, że są przesłodkie? :D

Są też wycięte stemple które najpierw wyembossowałam przezroczystym pudrem a następnie pomalowałam farbami - taki zabiega daje bardzo ciekawy efekt. Jeżeli jesteście ciekawi, jak coś takiego zrobić samemu - dajcie znać, przy okazji kolejnej inspiracji mogę przygotować dla Was tutorial na pracę. wykorzystaniem tej techniki :)
W swoich pracach użyłam:1 komentarz:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.