Kwiatowa kartka DL | Michalina Poloczek Art

Witajcie Kochani!
Jest mi niezmiernie miło, że będę mogła Was inspirować. Mam nadzieję, że ciepło mnie przywitacie, a moje prace przypadną Wam do gustu. Dziś chciałabym zaprezentować kartkę DL z okazji wspaniałego dnia spędzonego z przyjaciółką, choć równie dobrze może być to dzień urodzin, imienin czy inny dla nas ważny czas, czy uroczystość, gdyż jest to kartka o charakterze uniwersalnym.


Tworząc kompozycję kartki wyobraziłam sobie ciepły, relaksujący dzień przy ulubionej kawie z bitą śmietaną, obsypaną kardamonem, przy zapachu ciepłej słodkiej wanilii unoszącego się z zapalonej świecy otoczonej delikatnymi kwiatami o ciepłej barwie. O tak, kwiaty to jest u mnie takie must have każdej kartki, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że na swoją pierwszą inspiracje wybrałam najbardziej kwiecisty arkusz z kolekcji TOGETHER .Poniżej przedstawiam jak wykonałam kartkę krok po kroku i czym się kierowałam w doborze kompozycji.

KROK 1

To oczywiście wybór papieru i jak wiecie mój wybór padł na arkusz kwiatowy. Do niego wybrałam arkusz o podobnej kolorystyce w rozkoszny groszek. Bardzo spodobało mi się to, że STUDIO FORTY posiada wąskie arkusze 10x21 idealnie pasujące do DL o tych samych, jednak analogicznie mniejszych wzorach, które również postanowiłam wykorzystać.


KROK 2

Stemple, o tak, to rzecz, która może nam bardzo urozmaicić i wzbogacić pracę. Wybrałam oczywiście kwiaty i listki. Zdecydowałam się na embossing na gorąco w złotym, brokatowym kolorze ( brokat to kolejna rzecz, która cechuje moje prace, więc nie mogło go zabraknąć).


KROK 3

W serii TOGETHER mamy również piękne wycięte elementy dodatków, które warto wykorzystywać w takich pracach. Wybrałam te które najbardziej pasowały kolorystycznie. By ramka nie została pusta dodałam napis z stempla Lowely day.


KROK 4

Z pozostałości po wyciętych paskach na kartkę powycinałam  kwiatki, by ułożyć z nich kompozycję.


KROK 5

Gdy już wszystko miałam przygotowane, wykonałam różyczki z foamiranu w kolorystyce najbardziej podobnej do kwiatów z papieru i zaczęłam układać kompozycję. Dopiero gdy ułożenie mi się spodobało zaczęłam wszystko przyklejać.


KROK 6

Wnętrze również obkleiłam papierem i przygotowałam małą kieszonkę na podarunek :)Kartka gotowa! 

Jestem ciekawa czy Wy również tworzycie najpierw wstępną kompozycję, inspirujecie się jakimś motywem z życia, czy może od razu wszystko przyklejacie widząc oczami wyobraźni jak ma wyglądać kartka?

0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.