Eco kartki | Guest Designer - Anna

Cześć, tu Aka!
Dzisiejsze kartki, stworzyłam na wyjeździe: zabrałam ze sobą szary i biały papier, czarny tusz, stemple, nożyczki, tubkę kleju, biały żelopis i kawałek sznurka. Po powrocie do domu, dobrałam dwie naklejki z napisem i kartki gotowe.
Prawda, że niewiele trzeba, żeby zrobić ciekawe kartki? 


Roślinne odbitki zrobiłam najpierw na szarym craftowym papierze, potem dokładnie je wycięłam i nakleiłam na biały papier. Ponownie wycięłam, ale zostawiłam minimalny biały margines wokół każdej odbitki. Dzięki temu, elementy są wyraźnie widoczne na szarym tle.


Na tej kartce poniżej użyłam borderowego stempla na dwa sposoby: "tradycyjnie" robiąc krawędź wokół kartki, a z drugiego zrobiłam ramkę wokół napisu. Wystarczy odpowiednio ułożyć stempel na bloczku i łatwo stworzymy koło, czy inny dowolny kształt. Jeśli chcemy mieć pewność, że na przykład, koło będzie idealne, to możemy stempel ułożyć na bloczku wokół wyciętego papierowego elementu o odpowiedniej wielkości.
Jeśli używam stempla na krawędzi wokół kartki, to żeby stworzyć idealną ramkę i mieć pewność, że nie zrobię odbitki poza ramką - naklejam kawałek taśmy washi, czy kładę kawałek papieru. I wtedy mam pewność, że tusz nie znajdzie się w nieodpowiednim miejscu.
 

Jak na powyższych zdjęciach widać, papier i stemple wystarczą, aby stworzyć ciekawe kompozycje na naszych kartkach. Udanego tworzenia!
Do stworzenia kartek wykorzystałam:
  
  

1 komentarz:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.