Jesienne inspiracje | Elżbieta Nytko

Witam Was serdecznie!

Czy u Was też jest tak pięknie i jesiennie? Wspaniała pogoda i kolory, które możemy oglądać na spacerach, zainspirowały mnie do stworzenia kilku jesiennych kartek. 


Pierwsza z nich to kartka z wykorzystaniem stempli Leaves  z kolekcji Magic Fall. Chciałam nadać kompozycji przestrzenności, dlatego na akwarelowym tle też odbiłam wzór liści. Zrobiłam to za pomocą farb akwarelowych. Dało to mniej wyraźne, ale interesujące odbitki. Jest to też alternatywa, gdy nie posiadamy w domu kolorowych tuszy. Jako napis wykorzystałam zaś fragmenty pasków z opisem arkuszy.  Często je wyrzucamy, a przecież można je również użyć w pracach.


Kolejna kartka bazuje na stemplach Fairytales. Połączyłam je z papierem Free Fallin. Jego wzór w spadające liście tworzy razem z muchomorkami - domkami przyjemny, bajkowy klimat. Nie użyłam jednak go na całej kartce, tylko wycięłam z niego paski o różnej szerokości, które potem nakleiłam na dystansach. Dzięki temu kartka ma zrównoważoną kompozycję. Całości dopełniły kolorowe chipboardy z napisami.


Ostatnia kartka, którą chcę Wam dziś pokazać również wykorzystuje chipboardy. Ten sam wzór co na nich, znalazłam także na przezroczystych naklejkach Fairytales. Wspaniale się uzupełniają, prawda? Pięknie też podkreślają błękit papieru Northern Lights. Jest to kartka z użyciem techniki "iris folding" - układa się w niej spiralę z wąskich pasków papierów. Otrzymujemy ciekawy optycznie efekt, ale to również sprytny sposób na wykorzystanie ścinków, które nam pozostały.


Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować i sięgniecie do kolekcji Magic Fall, by stworzyć swoje jesienne prace.

Pozdrawiam serdecznie!
Ela

Wykorzystane materiały:

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/MAGIC-FALL-zestaw-6-papierow-30%2C5x30%2C5cm-paper-set-of-6/700
https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/MAGIC-FALL-Notebook-edition-zestaw-12-papierow-10x21-cm-/701
https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Leaves-small-stamp-set-10/712

https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Fairytales-stamp-set-76/709
https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Magic-stamp-set-78/710
https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Magic-Fall-chipboard-sticker-set/720


https://www.shop.studioforty.pl/pl/p/Fairytales-transparent-stickers-/715

0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.