Paris - wiosenny minialbum | Ewa Gawdzińska

Cześć! 
Z tej strony Ewa, będę was dzisiaj gościnnie inspirować moim mini albumem z zeszłorocznej wiosennej wycieczki do Paryża. To nie był mój pierwszy (ani w tej chwili już nawet ostatni) wyjazd do stolicy Francji, ale to tej, jako absolutnie dla mnie najważniejszy, jako pierwszy doczekał się oprawy albumowej. 
Dlaczego? Po pierwsze towarzyszyłam pewnej uroczej osobie w egzaminach wstępnych, a po drugie zmieściłam tutaj moje ostatnie zdjęcia z centrum Paryża - w tym jeszcze starych zdjęć katedry Notre Dame. Mam nadzieję że zainspiruję Was do zorganizowania swoich własnych najważniejszych wspomnień! 
To co, zaczynamy?


Mój styl to głównie bardzo minimalistyczne clean&simple oparte na czerni, bieli i przełamane kilkoma kolorami, ale tym razem zdecydowałam się na o wiele bardziej zróżnicowane kolorystycznie strony i większą ilość dodatków.


Szczerze mówiąc zdecydowałam się na odmianę tylko dlatego, że DEAYDREAM idealnie nadaje się do tego typu wiosennych prac, papiery są tak pięknie nasycone, że wręcz nie bardzo potrzeba do nich czegoś więcej, kompozycje bronią się same.

Wystarczy spojrzeć jak ta kolekcja miesza się z typowo wiosennymi barwami i optycznie podbija kolorystykę zdjęć :)


Ze zrobieniem tego albumu zwlekałam ponad rok od powrotu, wyobraźcie więc sobie moje zaskoczenie, kiedy (dosłownie wczoraj) pracowałam nad dalszą częścią albumu, przygotowując kolejne strony i jednocześnie śledząc relację z gaszenia katedry Notre Dame. Wyobrażacie sobie taką informację w środku pracy nad albumem? Wciąż zastanawiam się czy drzewa które widzicie na stronie po lewej przeżyły pożar i akcję strażacką, bo jeśli będzie konieczna wycinka, z całą pewnością nie odrosną już za mojego życia. Nie sądzę żeby aż tak długo przyszło nam czekać na odbudowę dachu ;)

Na razie dziękuję za uwagę i mam nadzieję że zachęciłam Was trochę do ruszenia własnych starych zdjęć. Może też byliście gdzieś daleko, a zdjęcia zamiast w formie fizycznej nadaj zalegają na dysku? Jeśli tak, sprawdźcie je - kto wie jakie skarby możecie znaleźć.

Mam też dla Was niespodziankę - przygotowałam mała grafikę w klimacie paryskim, do pobrania TUTAJ - a jeśli użyjecie ją w swoich pracach, dajcie znać w komentarzach pod tym postem.
( Wydruk grafiki - w ustawieniach drukarki zaznaczcie "wygląd aktualny " - nie skalujcie do rozmiaru strony A4 - po wycięciu z arkusza będzie rozmiaru A6.)

pozdrawiam!
Ewa

0 komentarze:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.