Świąteczne kartki | Anna Komenda

Witajcie. Z tej strony Ania z moją najnowszą inspiracją. Listopad to mój najmniej ulubiony miesiąc w roku. Kolory jesieny powoli odchodzą w zapomnienie, za oknem szaro i ponuro, często deszczowo a na nogach grube skarpetki. W renifery :) Bo ja odliczam już do grudnia i świąt. Od dwóch tygodni ratuję nastrój moją świąteczną składanką piosenek z dzwoneczkami i przytulnym odczuciem. Mentalnie wchodzę w nastrój grudnia, światełek, ciepłego kakao, długich wieczorów przy filmie albo książce. Nie jestem wierząca ale i tak lubię świąteczne tradycje, które pomagają przetrwać zimowe dni. 
Słuchanie świątecznych piosenek natchnęło mnie do stworzenia dwóch karteczek a najnowszymi stemplami i naklejkami od Studio Forty. Idealnie wpasowują się świąteczno - zimowego ducha.


Pierwsza kartka, z trzema choinkami i prezentami, powstała głównie z zestawu stempli "Christmas gifts". Nastemplowałam kilka elementów wodoodpornym tuszem i pomalowalam je farbami akwarelowymi. Tak samo przygotowałam również tło.


Wycięte elementy podkleiłam kosteczkami 3D a napis odbiłam bezpośrednio na tle. Wykorzystałam cudny zestaw świątecznych i zimowych napisów w języku polskim (jest też odpowiednik po angielsku), który nazywa się "Wesołych świąt". Własnie taką kartkę będziemy wykonywać wspólnie podczas "Art in town" już w najbliższą sobotę podczas darmowego Make & Take. Zapisy na M&T już się zakończyły ale zawsze możecie przyłączyć się do obserwowania.


Druga kartka ma nieco inną paletę kolorów. Połączyłam na niej błękity i złoto.


Gwiaździste tło wykonałam przy pomocy maski i gel medium, a następnie przepuściłam je wraz ze złotą folią przez maszynkę Minc. Napis nasteplowałam na białym papierze a następnie wycięłam i podkleiłam kosteczkami.


Dodałam choinkę i kilka transparentnych naklejek, które świetnie pasują do napisu. Ciężko uchwycić złoty blaks na zdjęciach ale kartka ma zdecydowanie świąteczny charakter.

To już wszystko na dziś. Wrócę jeszcze do Was w tym miesiącu  z kolejną zimową inspiracją.

Ania

Wykorzystałam:


1 komentarz:

Zostaw komentarz, będzie nam miło.